مسابقه سرعت انتخابات ریاست جمهوری سرمایه گذاری

مسابقه سرعت: انتخابات ریاست جمهوری سرمایه گذاری بانک مرکزی ساختمان انتخابات پروانه اقتصاد اقتصادی مرکزی بازار ایران

گت بلاگز اخبار ورزشی و نتایج مسابقات مقایسه پاداش قهرمانی پرسپولیس با لیگ‌های معتبر آسیایی

در حالی که در فوتبال روز دنیا از عربستان و ژاپن در آسیا گرفته تا اروپا حق پخش و پاداش تیم‌ها امری تثبیت شده است هست، در کشور عزیزمان ایران هنوز راجع به آن حرف و

مقایسه پاداش قهرمانی پرسپولیس با لیگ‌های معتبر آسیایی

مقایسه پاداش قهرمانی پرسپولیس با لیگ های معتبر آسیایی

عبارات مهم : ایران

در حالی که در فوتبال روز دنیا از عربستان و ژاپن در آسیا گرفته تا اروپا حق پخش و پاداش تیم ها امری تثبیت شده است هست، در کشور عزیزمان ایران هنوز راجع به آن حرف و حدیث فراوان وجود دارد.

به گزارش ایسنا، هر سال مسابقه های باشگاهی کشور عزیزمان ایران نزدیک به ۹ ماه از سال علاقه مندان را سرگرم می کند و در نهایت غیر از یک جام که ارزش مادی آن شاید به ۲۰ میلیون تومان نرسد، چیز دیگری عاید تیم ها نمی شود. در واقع مساله قهرمانی در کشور عزیزمان ایران حیثیتی است و سود مالی خاصی جهت کلوب ها ایجاد نمی کند. مساله درآمدزایی که امری جا افتاده در سراسر دنیا است به هیچ وجه در کشور عزیزمان ایران آشنا شده است نبوده و تیم ها به واسطه بودجه ای که بخش دولتی – که زیاد کلوب ها زیر مجموعه آن هستند – خود را اداره می کنند.

این در حالی است که در فوتبال روز دنیا بین تیم ها تفاوت های مالی زیادی وجود دارد. همان طور که در ایتالیا بین یوونتوس و کیه وو تفاوت درآمدی وجود دارد. در اسپانیا، آلمان و سایر لیگ های معتبر دنیا نیز چنین شرایطی را مشاهده می کنیم.

مقایسه پاداش قهرمانی پرسپولیس با لیگ‌های معتبر آسیایی

پرداخت پاداش به تیم ها در هر تورنمتی یک رسم عادی هست. در لیگ برتر انگلیس تیم ها براساس محبوبیت و کیفیت تیمشان درآمدزایی دارند. حتی بدترین تیم جدول نیز مطمئن است که درآمدی از این راه به دست می آورد و در کنار حق پخش تلویزیونی، تبلیغات و فروشگاه های گسترده و برپایی اردوها و بازی های دوستانه درآمد کلانی به دست می آورند. چلسی قهرمان دوره گذشته لیگ برتر ۳۸ میلیون پوند در کنار پاداش ۱۵۳ میلیون پوندی دریافت کرد و این رقم جهت تیم های دوم تا بیستم جدول هم با رقمی پایین تر وجود داشته هست.

منچستریونایتد موفق ترین تیم تاریخ انگلیس بیشترین درآمد را از حق پخش تلویزیونی به دست می آورد. مبنای پرداخت حق پخش در انگلیس به موفقیت و محبوبیت تیم برمی گردد. یونایتد یک میلیارد پوند از این راه توانست به دست بیاورد و بالاتر از آرسنال، چلسی، لیورپول و منچسترسیتی قرار گرفت.

در حالی که در فوتبال روز دنیا از عربستان و ژاپن در آسیا گرفته تا اروپا حق پخش و پاداش تیم‌ها امری تثبیت شده است هست، در کشور عزیزمان ایران هنوز راجع به آن حرف و

سعید فتاحی، مسئول برگزرای مسابقه های شرکت لیگ، در گفت وگو با ایسنا راجع به پاداش تیم قهرمان لیگ برتر اظهار کرد: پاداش تیم قهرمان از محل درآمد کلوب ها پرداخت می شود، به این صورت که ۵۰ درصد این درآمدها به طور مساوی بین همه کلوب ها تقسیم و ۵۰ درصد دیگر بسته به رتبه تیم ها به آنها پرداخت می شود. محل درآمد کلوب ها هم، حق پخش تلویزیونی و درآمدهای حاصل از تبلیغات محیطی است که در حال حاضر از حق پخش تلویزیونی چیزی عاید کلوب ها نمی شود.

به گزارش ایسنا، کلوب های لیگ برتر در لیگ هفدهم به شدت به عدم پرداخت درآمدهایشان از محل تبلیغات محیطی معترض بودند. شرکت لیگ فوتبال در جهت احقاق حق کلوب ها با شرکت امین سیمای کیش صحبت هایی انجام داده اند ولی فعلا این شرکت فقط مبلغی حدود ۱۰ میلیارد تومان از ۶۵ میلیارد تومان قرارداد را پرداخت کرده است.

* نمونه های مشابه در آسیا

مقایسه پاداش قهرمانی پرسپولیس با لیگ‌های معتبر آسیایی

مسئولان لیگ عربستان تصمیم گرفتند تا تعداد تیم های لیگ این کشور را از ۱۴ به ۱۶ تیم زیاد کردن دهند. در لیگ عربستان تیم قهرمان از فصل آینده قرار شده است ۵ میلیون ریال سعودی معادل (۱.۳ میلیون دلار) پاداش دریافت کند. به عبارت دیگر پاداش تیم ها در عربستان شش برابر شده است هست. پیش تر رقم پاداش به تیم قهرمان در عربستان ۷۵۰ هزار ریال سعودی بود.

همچنین تیم دوم لیگ عربستان به جای ۴۰۰ هزار ریال سعودی، از سال آینده ۳ میلیون ریال سعودی دریافت خواهد کرد و به تیم سوم ۲ میلیون ریال سعودی پرداخت خواهد شد.

در حالی که در فوتبال روز دنیا از عربستان و ژاپن در آسیا گرفته تا اروپا حق پخش و پاداش تیم‌ها امری تثبیت شده است هست، در کشور عزیزمان ایران هنوز راجع به آن حرف و

در لیگ ژاپن که می توان آن را برترین لیگ قاره آسیا نیز دانست، تیم قهرمان ۱.۵ میلیارد ین پاداش دریافت خواهد کرد. تیم نایب قهرمان ۷۰۰ میلیون ین، تیم سوم ۳۵۰ و تیم چهارم ۱۸۰ میلیون ین دریافت می کنند. همچنین پاداش جداگانه دیگری جهت تیم های دیگر وجود دارد. تیم قهرمان ۳۰۰ میلیون ین و تیم های دوم تا انتهای جدولی نیز به ترتیب پاداش خود را که سیر نزولی دارد دریافت می کنند.

حتی قهرمانی در جام حذفی و مسابقه های دسته یک ژاپن نیز پاداش هایی را جهت تیم ها در پی دارند که زیاد این منابع از طریق تبلیغات محیطی و حق پخش تلویزیونی که در اختیار شبکه های ماهواره ای است تامین می شود.

مقایسه پاداش قهرمانی پرسپولیس با لیگ‌های معتبر آسیایی

تقویت تیم هایی که رقیب نمایندگان کشور عزیزمان ایران در لیگ قهرمانان هستند باعث می شود تا متناسب با آن اقدام به خرید بازیکن و اصلاح امکاناتشان کنند؛ اتفاقی که در لیگ کشور عزیزمان ایران به ناشیانه ترین شکل ممکن ادامه دارد و حتی هواداران دو تیم پرطرفدار پایتخت انتظار دارند وزارت ورزش جهت این دو تیم – که البته مالکیت آنها را نیز بر عهده دارد – خرج و منابع مالی آنها را تامین کند.

واژه های کلیدی: ایران | میلیون | دریافت | قهرمان | عربستان | قهرمانان | اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz